Czy osoba starsza powinna posiadać smartfon?

2 lata ago admin Możliwość komentowania Czy osoba starsza powinna posiadać smartfon? została wyłączona

Multum jednostek uważa, że kupno smartfonu dla osoby starej, to bardzo zła decyzja. Uważają, że senior nie upora się z obsługą tak skomplikowanego urządzenia. Następnym powtarzanym argumentem jest to, że Seniorzy nie potrzebują telefonu typu smartfon, bo nie użyją wszystkich możliwości oferowanych przez urządzenie. W tym miejscu należy zadać sobie pytanie, ile młodych jednostek korzysta lub także zna wszystkie funkcje, które można znaleźć w smartfonie. Seniorzy, gdyby ofiarować im wystarczająco dużo czasu, po jakimś okresie też rozpoczną posługiwać się nimi efektywnie.

Smartfon dla starszej jednostki

Bzdurą jest to, iż starsi posiadają kłopot z eksploatacją nowoczesnych udogodnień. Starczy poświęcić im wyłącznie nieco czasu. Przedstawić, w jaki sposób, mogą czerpać z danego urządzenia. Smartfon dla starszego ma olbrzymią przewagę nad tradycyjnymi telefonami komórkowymi. Zwłaszcza, można dobrać rozmiar czcionki, która ma być wyświetlana. Po drugie, na pulpicie urządzenia można ulokować ikony szybkiego wybierania numeru, przez co jednostka starsza nie będzie potrzebowała trwonić czasu, ażeby wykonać ważny telefon do nas, czy do innej bliskiej osoby. Istotne jest także to, że w smartfonie nie ma typowej klawiatury, jaka może być dla kobiet starych kłopotem. Mogą ich po prostu nie spostrzec. Smartfon ma tę zaletę, że klawiatura numeryczna zajmuje szczególnie dużą część ekranu i jest nadzwyczaj dokładnie widoczna. Także, nawigacja po smartfonie jest dużo przystępniejsza, aniżeli po klasycznym telefonie komórkowym. Przypomnijcie sobie ile trzeba było się naklikać, by wyszukać odpowiedni kontakt, do jakiego planowaliśmy wykonać telefon.

Telefon komórkowy albo smartfon?

Coraz więcej seniorów pragnie iść z duchem czasu również posiadać nowatorskie urządzenia. Z pewnością znajdą się postaci, które cenią sobie tradycje także zostaną przy wyborze tradycyjnego telefonu komórkowego. Starczy natomiast przedstawić im zalety, jakie ma smartfon, takie jak wielki dotykowy ekran, albo także sposobność robienia foto, żeby uwiecznić chwile z wnukiem. Sami dostrzeżecie, jak ekspresowo zmienią stanowisko i będą chcieli rozpocząć korzystać z nowości.

Odwiedź portal – OPINIE RTV AGD