Jeden z najmodniejszych stylów

2 lata ago admin Możliwość komentowania Jeden z najmodniejszych stylów została wyłączona

Jeśli kiedykolwiek byliście w regionach nordyckich, perfekcyjnie zdajecie sobie sprawę, jaki dominuje tam mikroklimat. Jest zimny także przenikliwy. Jednak mieszkania urządzone w trendzie skandynawskim, w ogóle nie oddają występującego tam przejmującego klimatu. Wprost przeciwnie. Wnętrza, w jakich występuje tenże trend są ciepłe i słoneczne. Dostosowane naddatki nadają wnętrzu zaciszny design. Dlatego też coraz więcej osób decyduję się, by umeblować swoje lokum właśnie w tym stylu. Które meble, a również fragmenty pomieszczenia powinniśmy wyselekcjonować, żeby urządzić nasz dom w trendzie skandynawskim?

Jak urządzić mieszkanie po skandynawsku

Moda na trend skandynawski trafiła właściwie już do większości zakamarków świata. W Polsce również cieszy się wzrastającą wziętością. W stylu skandynawskim rządzą przede wszystkim jasne barwy. Stropy również ściany winnym być w odcieniu śnieżniej bieli. Odnośnie mebli, naszym wyborem powinny paść przede wszystkim te zrobione z drewna w jasnym kolorze. Co do dodatków, jakie pragniemy rozmieścić w naszym gniazdku, najlepiej zdecydować się na sporą ilość poduszek, kap lub pledów. Także miło postrzegane będą dywany, które nadadzą ciepła miejscom. To, co wyróżnia ten styl na tle pozostałych, to jego użyteczność, skromność oraz wygoda. Odstępujmy od sztucznych artykułów. Wnętrze po skandynawsku wyróżnia się wyraźnymi kształtami także kolorami. Dobrane przez nas elementy wystroju lokum mogą być barwne. Najlepiej gdyby były w odcieniach bladych. By nadać mieszkaniu jeszcze bardziej prywatny wygląd, możemy na ścianach namalować czarno-białe ilustratory. Nie ma też przeciwskazań, żeby umieścić w paru miejscach nasze bliskie wersety.

Współczesny minimalizm

Styl skandynawski odznacza się zwłaszcza minimalizmem. Nie starajmy się zamieszczać w naszym mieszkaniu mnóstwa dodatków. Wybrane przez nas rzeczy powinny być przede wszystkim funkcjonalne także lekko wyglądające. Mile postrzegane będą także akcesoria stworzone z metalu, plastiku, lub szkła. Kluczowe jest to, że przy rzeczywiście małym nakładzie pieniężnym, może zmienić charakter naszego mieszkania i radować się nowoczesnym wnętrzem.