Lokum z historią

2 lata ago admin Możliwość komentowania Lokum z historią została wyłączona

Wielu jednostkom, kamieniczki kojarzą się wyjątkowym nastrojem. Bardzo często są to budynki, które powstawały w czasie przedwojennym, kiedy to najistotniejsze dla budowniczych było popisanie się swoim kunsztem. Dlatego też, gdy przespacerujemy się drogami miasteczek, nie odkryjemy dwóch jednakowych obiektów pochodzących z tamtego okresu. Co najwyżej, mogą one mieć trochę cech wspólnych, lecz przenigdy nie będą takie same. To, co łączy wszystkie miejsca umieszczone w kamieniczce, to ogromne pomieszczenia, które zapewniają nam wspaniałe możliwości kompozycji wnętrza. Odnajdziemy dodatkowo mieszkania mające bardzo dużą powierzchnie, którą umiemy dobrze wykorzystać. Wbrew pozorom, nawet nieduże wnętrze pozwala nam na ciekawe zaaranżowanie mieszkania.

Jak zorganizować wnętrze w kamienicy

Mieszkając w kamienicy, pomyśl nad uwidocznieniem ceglanej ściany. Dzięki temu uwypuklisz nie tylko przedwojenny wygląd, jednak dodatkowo nadasz wnętrzu industrialny design. Z cegłą będą się wyśmienicie komponować ściany w kolorze śnieżnej bieli. Co do mebli, to do takiego wystroju doskonale będą pasować meble w jasnych barwach. By wyeksponować industrialny wygląd mieszkania, przemyśl zamontowanie starych lamp przemysłowych. Nadadzą one wnętrzu nie wyłącznie oryginalnego wyglądu, jednak oświetlenie otrzymane w ten sposób, nie będzie aż tak silne. By przełamać pastelowe kolory ścian oraz mebli, warto kupić kanapę lub fotele w jaskrawych odcieniach, jak na przykład czerwieni bądź zieleni. Na ceglanych ścianach wyśmienicie będą się przedstawiać obrazy, czy półki z książkami w głębszych odcieniach.

Urządź swoje wnętrze

Wysokie stropy, potrafią kojarzyć się przewadze osób z przestrzenią, jaką niezwykle trudno jest zagospodarować. Z tego powodu, decydujemy się na pomniejszenie pomieszczenia. Jest to stosowane rozstrzygnięcie. Sprawia, iż pomieszczenie staje się bardziej miłe. Jeżeli posiadamy mniejsze wnętrze, możemy dodatkowo zdecydować się na wykorzystanie antresoli. Dzięki temu podzielimy przestrzeń na dwa różne poziomy. Też dzięki temu podejściu zorganizujemy miejsce, jakie możemy w dowolny sposób urządzić. Posiadając zaledwie jeden pokój, umiemy tam umieść nasze pomieszczenie do spania. Jeżeli mamy dwa, bądź trzy pomieszczenia, może się tam znaleźć kącik do pracy, bądź nasza prywatna biblioteczka.