Młodzi w kawalerce

3 lata ago admin Możliwość komentowania Młodzi w kawalerce została wyłączona

Kiedy jesteśmy dziećmi nie zastanawiamy się nad tym dlaczego mieszkamy w danym domu lub mieszkaniu. Chcemy mieć wyłącznie swój pokój, w którym pomieszczą się dziesiątki zabawek, kartek, książek, a my będziemy mogli się schować.

Pierwsze przemyślenia na temat miejsca do życia przychodzą wraz z dojrzewaniem. To właśnie wtedy okazuje się, że świat nie jest czarno-biały, a luksusowe życie celebrowane na ekranach telewizorów, kolorowych czasopism oraz internetu nie jest przeznaczone dla każdego. Wraz z wiekiem i kończeniem szkół pojawiają się nowe problemy, w tym szukanie pracy. Jednocześnie pojawia się chęć uniezależnienia siebie od rodziców lub opiekunów. Wtedy zaczynają się pierwsze trudności. Wynajmowanie pokoju w mieszkaniu studenckim jest odpowiednim rozwiązaniem dla braci studenckiej, jednak nie dla osób nie mających znajomych, z którymi można byłoby zamieszkać. O wiele lepszym rozwiązaniem jest wynajem kawalerki. Co prawda mały metraż mieszkania nie pozwala na organizowanie hucznych przyjęć (przynajmniej w teorii, bo w praktyce wiadomo, że dla chętnego nic trudnego), jednak pozwoli na poczucie intymności oraz uniezależnienie się od innych. Zalety mieszkania w kawalerce są spore, bo możemy oszczędzić na czynszu, jednocześnie wynajmując mieszkanie w bardziej dogodnej dla nas lokalizacji. Warto wspomnieć również o bardziej prozaicznych plusach, jednak nie mniej ważnych.

Otóż mniejsza powierzchnia mieszkania to mniejsza ilość godzin spędzonych na sprzątaniu. Wydajemy również mniej pieniędzy na światło lub wyposażenie wnętrza. Kawalerki w Katowicach to doskonały start w przyszłość dla każdego kto chce przeciąć pępowinę i nareszcie dorosnąć. Oczywiście wraz z założeniem rodziny trzeba myśleć o większej powierzchni mieszkania, jednak dla pary lub singli jeden pokój zdecydowanie wystarcza. Ba, pary mogą nawet sprawdzić dzięki temu siłę swojego związku. W końcu wytrzymanie z drugą osoba w jednym pokoju wymaga pójścia na kompromisy, a to właśnie one odpowiadają za trwałe relacje.