Nieodzowny element garderoby

2 lata ago admin Możliwość komentowania Nieodzowny element garderoby została wyłączona

Niezależnie od tego, w których pantoflach chodzimy na co dzień, u każdego z nas w garderobie odnajdziemy skórzane pantofle. Dobrze się przedstawiają, pozwalają na przepuszczanie powietrza również co najważniejsze, są znacznie wytrzymalsze niż obuwie wyprodukowane ze syntetycznych budulców. Nic więc dziwnego, że mamy jedną ewentualnie dwie pary trzewików z tego materiału. Żeby jednakże służyły nam długo, należy dobrze o nie dbać. W przeciwieństwie do trzewików przygotowanych z pozostałych surowców, owe skórzane potrzebują solidniejszej pielęgnacji.

W jaki sposób troszczyć się o pantofle skórzane

Na samym początku całkowicie przeczyść nawierzchnie trzewika ze wszelakich zanieczyszczeń przy pomocy mokrej szmatki, czy też myjki. Zamiast wody możesz również wykorzystać profesjonalną pastę czy także płyn do mycia butów. Wpierw jednak upewnij się, iż wykorzystany przez Ciebie preparat jest dedykowany do gatunku skóry, z jakiego wykonane jest obuwie. Pamiętaj aby dokładnie wyszorować zarówno wierzch buta, jak i zelówkę. Przykuj dodatkowo uwagę do wszystkich kącików, albo przeszyć. Niezwykle często właśnie w tych miejscach składa się multum brudu. Po wymyciu, pozostaw je do wyschnięcia. W celu uniknięcia pęknięć także przesuszania skóry butów, właściwie jest zastosować pastę do trzewików. Może to być zarówno pasta uniwersalna albo towar, który jest poświęcony do konserwacji poszczególnego gatunku skóry. Nasmaruj grubą powłokę i zaczekaj blisko 30 minut. Przez ten okres specyfik winien się przyswoić. Pozostałość możesz oczyścić szmatką, a następnie wypolerować pantofle, by nadać im połysk. By jeszcze lepiej zaimpregnować skórzane obuwie, mnóstwo postaci również czerpie z wosku pszczelego.

Ekologiczne sposoby ochrony obuwia

W wypadku, gdy nie mamy pasty do butów, umiesz zastosować ekologiczne preparaty. Skórka z bananów może posłużyć nam do oczyszczenia butów zamszowych. Tymczasem oliwa z oliwek, czy olej z orzechów włoskich doskonale natłuszcza powierzchnie pantofli skórzanych. Dzięki temu, umiesz znowu upajać się ładnym stanem swojego obuwia. Pamiętaj jednakże, aby pantofle skórzane konserwować chociaż raz w tygodniu.