Atuty sufitów napinanych

3 lata ago admin Możliwość komentowania Atuty sufitów napinanych została wyłączona

Napinane sufity to żadna nowość w urządzaniu wnętrz. Warto jednak wiedzieć, iż pierwotnie używano je głównie przy wykańczaniu np. basenów i sal konferencyjnych. Na tę chwilę ta technologia jest bardziej popularna i zdecydowanie dostępniejsza kosztowo. Wykorzystanie powłok napinanych jest rzeczywiście przeróżne – mogą być montowane de facto w każdym lokalu, startując od domowej toalety, a na dużych budynkach użyteczności publicznej kończąc. Powłoka napinana może także pełnić funkcję ekspozycji.

Sufity napinane to odmienny typ niedoskonałych sufitów podwieszanych, z tą dokładnie rozbieżnością, że sufity napinane składają się tylko z profili mocowanych po obwodzie sufitu pod stropem i membrany, jaka jest zamieszczona między nimi. Walorem napinanych sufitów w stosunku do tradycyjnego sufitu podwieszanego jest w zasadzie zupełna dowolność projektowania. Mamy możliwość kreować niezwykle wiele rozmaitych kompozycji: łamanych, wielopoziomowych. Połączenie tego z grą kolorystyki i oświetlenia da nam wspaniały efekt. Następną dominacją wspomnianych sufitów jest sposobność wyboru prawdę mówiąc jakiegokolwiek koloru a także jego gatunku: błyszczącej lub matowej. Sufity te świetnie maskują wszystkie nieestetyczne bruzdy, a takie z błyszczącą powierzchnią (określane sufitami lustrzanymi) pozwalają optycznie poszerzyć nasze pomieszczenie. Są to także sufity niebywale uodpornione na różnego rodzaju zniekszłałcenia, działanie promieni UV.

Instalacja sufitu to rzeczywista sprawa – jest bezawaryjny i niebywale szybki, bo zajmuje ledwie kilka godzin (w przeważającej ilości przypadków od 2 do 8 godzin). Cały zabieg możemy zorganizować nawet bez przymusu wynoszenia mebli i narzędzi z remontowanego mieszkania. Nie udowadniajmy jednak, że „Polak potrafi” i montaż powłok napinanych oddajmy doświadczonej załodze. W trakcie montowania sufitu niebywale istotne jest, by postarać się też o jego dobre oświetlenie. Mamy prawo wybrać dla przykładu paski LED jednokolorowe. Takiego rodzaju sufit na pewno uczyni nasz pokój nowoczesnym i efektownym.

Nie wolno malować takiego sufitu, a jego pielęgnacja polega wyłącznie na delikatnym myciu.